MODICON
TELEMECANIQUE
(Schneider Electric CZ, s.r.o.)

poslední aktualizace:
27.05.2003


Pracovníci skupiny Modicon, Telemecanique
:

Ing. Jan Kneifl
tel. : 387 314 181, 387 315 155
fax : 387 315 086, 387 315 888

e-mail: honza@cbe.cz

Nabídka řídících systémů Schneider Electric, s.r.o.

Referenční zakázky:

Provozovatel Provoz Řídící systém SCADA Komunikace Rok realizace
Investiční banka Jindřichův Hradec 4x plynový kotel 2x Modicon Micro 1994
Jihostroj Velešín plynový kotel 2x Modicon Micro Control Panel Modbus 1996
Klima Prachatice 2x plynový kotel 3x Modicon Compact A120 Control Panel Modbus 1995
MOVO Plzeň plynový kotel + přehřívák 7x Modicon Micro Control Panel Modbus 1996
ČZ Strakonice vzduchotechnika 7x Modicon Micro Magelis Modbus 1996
ČZ Strakonice výměníková stanice 3x Modicon Micro Magelis Modbus 1996
Silon Planá úpravna pitné vody Modicon Micro Magelis Modbus 1998
Výtopna Louny 3x mazutový kotel + strojovna + mazutové hospodářství 2x Modicon Compact A 145
2x Quantum
InTouch Modbus Plus 1998 -1999
CHZ Sokolov uhelný fluidní kotel Modicon Quantum + 2x RIO Panel Mate Modbus Plus 1997-1998
Klatovská teplárna mazutový kotel Modicon Compact A145 Control Web Modbus Plus 1998
Kotelna Vimperk 2x uhelný kotel + 1x plynový kotel 3x Modicon Micro Control Web Modbus 1999
Pražská teplárenská 3x plynový kotel, kotelna Komořany Modicon Compact 265 (Concept) Control Web Modbus 1999
Master Foods výrobní hala Skitters +  klimatizace haly 5x Modicon Momentum + 1x Quantum InTouch Modbus Plus 2000
Keramo Borovany výrobní linka kanalizačních rour Modicon Compact 265 (Concept) Magelis Modbus 2000
ČZ Strakonice výměníková stanice Momentum (2 base) Magelis Modbus 2002
         

Plynový kotel Jihostroj Velešín
Plynový kotel Klima Prachatice (K5, K6)
Plynový kotel + CHÚV MOVO Plzeň
Úpravna vody Silon Planá n. Lužnicí
Mazutové kotle Výtopna Louny (K1, K2, K4, Strojovna)
Uhelný fluidní Kotel K13 CHZ Sokolov
Mazutový kotel Klatovská teplárna (K2)
Plynový kotel + rekonstrukce 2 uhelných kotlů výtopna Vimperk
Plynová kotelna Komořany
Výrobní hala SKITTERS Master Foods
Rekonstrukce linky PUR - CALOFRIG-KERAMO Borovany
Výměníková stanice ČZ Strakonice

 

NABÍDKA ŘÍDÍCÍHO SYSTÉMU MODICON

Twido - novinka na MSV Brno 2002
Nakonfigurujte si řídicí systém tak, aby splňoval vaše potřeby: kompaktní nebo modulární provedení. Rozsah Twida poskytuje velké množství rozšiřujících modulů a příslušenství.
Twido se velice snadno sestavuje a je kompatibilní s mnoha typy konektorů. Je velice kompaktní, takže ho snadno integrujete do vašich systémů.

Zelio Logic - inteligentní relé

Inteligentní relé Zelio Logic se používá k realizaci jednoduchých automatizačních úloh. Je určeno pro průmysl i nevýrobní sféru. Díky kompaktnímu provedení a jednoduchému použití představuje konkurenceschopnou alternativu k jednoúčelovým zařízením využívajícím logické a reléové obvody.
Programovat se může buď přímo z klávesnice, nebo přiloženým softwarem, který je velice komfortní a obsahuje výborný simulátor. Jednoduchost programování vyhoví nárokům automatizačního technika i elektromontéra.

MICRO 612-XX
Programovatelný automat Modicon Micro je určen pro jednodušší aplikace s příznivou cenovou relací. S výhodou využijeme toho, že máme “vše v jednom” - od zdroje, CPU až po vstupy/výstupy. Systém lze dále rozšířit I/O kartami z řady Modicon Compact  až do počtu 15 karet, nebo propojit max. 5 automatů Micro (tzv. mód Parent-Child) a tím také rozšířit počet vstupů/výstupů. Přes programovatelný ASCII port lze komunikovat s libovolnými externími zařízeními, jako jsou měřiče tepla, průtokoměry, frekvenční měniče a další.

Řídící program je uložen v paměti zálohované baterií, jejíž stav si neustále sám testuje. Bezpečnostní kopie programu je uložena v trvalé paměti FLASH EEPROM. Data pro vizualizaci jsou přenášena přes port MODBUS. Do vizualizace lze takto zapojit až 247 automatů.

Micro se programuje v prostředí MODSOFT nebo CONCEPT.

Technické údaje: 4x AI, 2x AO, 16x BI, 12x BO, 2x přerušovací vstup, 1x čítačový vstup, 2x MODBUS (RS-232), port 1x ASCII port (RS-485)


TSX MOMENTUM
Jedná se o nový moderní systém, který se vyznačuje následujícími vlastnostmi: PLC řízení s vývojovým prostředím podle IEC 1131-3, architektura distribuovaného řízení – sítě řídících jednotek a distribuovaných vstupů/výstupů. Systém je modulární, takže každý si může složit systém podle svých potřeb (další MB port, MB+ port, hodiny reálného času se zálohovací baterií, Ethernet TCP/IP atd.). Distribuované jednotky spolu komunikují v několika standardech. Komunikace s operátorskou stanicí se děje prostřednictvím protokolu. Standardně MODBUS, nebo MB+, volitelně ETHERNET TCP/IP a další. V nabídce je velké množství komunikačních adaptérů, takže je možné připojit velké množství decentralizovaných periférií i od ostatních výrobců (MODBUS+, Interbus-S, FIPIO, Profibus-DP, Modbus Slave, Ethernet, Device Net). Program je uložen v paměti typu Flash.

Momentum se programuje v prostředí MODSOFT nebo CONCEPT.


TSX
COMPACT
Compact je řídící systém střední třídy, je plně modulá
rní, s libovolnou konfigurací karet. Bezpečnostní kopie programu je uložena v trvalé paměti zálohované baterií, nebo na externí EEPROM paměťové kartě. Jednotlivé automaty spolu mohou komunikovat po rychlé síti Modbus Plus. Data pro vizualizaci jsou přenášena přes port MODBUS, nebo MODBUS Plus.

Compact se programuje v prostředí MODSOFT (CPU 120-255) nebo CONCEPT (CPU 258–285).


Micro TSX 37

 

 

Premium TSX 57

 

 

TSX QUANTUM
Nejmocnější řada řídícího systému, která se hodí pro složité aplikace. Je vybavena nejvýkonnějšími prvky z hlediska rychlosti, paměti, kapacity vstupů/výstupů apod. Quantum je obsazeno rychlými procesory od 80186 s coprocessorem, 80486 až po Pentium, které zajišťují rychlé zpracování dat a regulačních funkcí. Quantum obsahuje kompletní diagnostiku systému, podporuje decentralizované jednotky (TIO, Remote I/O, MB+, INTERBUS-S). Umožňuje výměnu všech typů modulů za provozu a tím zvyšuje provozuschopnost systému a minimalizuje nároky na údržbu hardware. Umožňuje komunikaci point to point, lze ho rovněž zapojit do různých typů sítí (MODBUS+, MODBUS, ETHERNET TCP/IP, PROFIBUS-DP, PROFIBUS-FMS). Pracovní stanice operátorů a inženýrská stanice jsou jednoduše připojeny na komunikační systém Modbus Plus. Program v PLC je opět zálohován jak baterií, tak  trvalou pamětí typu Flash. Dodává se s širokou programovou podporou, má bohatou a kvalitní instrukční sadu např. pro komunikace nebo velmi kvalitní regulátory. Quantum se programuje v prostředí MODSOFT nebo CONCEPT.
Operátorské panely
Operátorský panel umožňuje monitorování a ovládání řídícího systému. Je vhodný pro lokální ovládání tam, kde je technologický celek příliš rozlehlý na centrální ovládání z vizualizace. Zároveň aplikaci zabezpečuje, neboť její monitorování a řízení tak není závislé jen na personálních počítač
ích. U jednodušších aplikací může operátorský panel vizualizaci nahradit. Od firmy Schneider Electric s.r.o. jsou k dispozici operátorské panely XBT Magelis.

Odkazy:

Modicon

zpět na hlavní stranu

webadmin